O wirtualnym łowiectwie

Łowiectwo jak wszyscy wiemy towarzyszy ludziom od zarania dziejów. Jego główną ideą było polowanie na zwierzęta w celu zdobycia pożywienia, futra, kości jak i trofeum. Przez miliony lat to się nie zmieniło. Jednak teraz nie wszyscy mogą być myśliwymi. Dlatego powstały symulatory łowiectwa, w których możemy się wcielić w ów myśliwego. Symulatory łowiectwa cechuje:

  • Obecność zwierząt wyposażonych w SI
  • Możliwość upolowania zwierząt
  • Różnorodność ekwipunku (bronie, optyka, etc.)
  • Wysoce realistyczna oprawa graficzna
  • Duże, otwarte tereny
  • Odwzorowanie pór roku i pór dni
  • Interakcja między zwierzętami

Najpopularniejsze gry

Jest to bardzo ciężki wybór, ponieważ gry łowieckie mają czasami po kilkanaście lat a symulatory jak wiadomo ? mają odzwierciedlać rzeczywistość czyli grafika ma znaczenie. Pomimo przegrania wielu godzin w serie Deer Hunter, Buck Hunter i starsze tytuły, miano najbardziej popularnych gier na dzień dzisiejszy otrzymują dwa tytuły (ze względu na grywalność i jakość:

theHunter

Ten tytuł może się pochwalić największą liczbą graczy, dobrą grafiką (gra wyszła w 2009 r.) i ciągłym rozwojem. Jak jeden z niewielu posiada tryb wieloosobowy. Jednak bardzo duża część graczy zniechęca się wysokimi opłatami, jakie trzeba ponieść aby w pełni cieszyć się grą. Nie możemy również zapomnieć o największym minusie ? braku trybu OFFLINE.

CABELA?S BIG GAME HUNTER: PRO HUNTS

Activision chyba dostrzegł w końcu potencjał jaki drzemie w symulatorach a nie w grach typu Arcade. Trzeba to przyznać, jak na pierwszy raz wyszło BARDZO DOBRZE! Fakt jest kilka rzeczy jak X-Ray, które są mało rzeczywiste jednak dzięki zachowaniu trajektorii lotu pocisku oraz anatomii zwierząt ta gra to prawdziwe wyzwanie dla strzelców.

ARCADE ? PRZYGODOWE

Gry  przygodowe oparte są zazwyczaj na znikomej interakcji gracza z otoczeniem. Rozgrywka w tej rodzinie polega głównie na rozwiązywaniu zagadek, wykonywaniu określonych misji w celu ukończenia gry. Wszystko przebiega jak w filmie ? czyli posiada z góry narzuconą fabułę. Najbardziej rozpoznawalnymi grami w tej dziedzinie jest seria gier Cabela?s.

ZRĘCZNOŚCIOWE

Jak wiadomo w tego typu grach testowana jest nasza cierpliwość, szybkość i celność. Gry zręcznościowe nie posiadają zazwyczaj fabuły i otwartego świata, głównym celem jest uzyskanie jak największej ilości punktów w jak najszybszym czasie. Najbardziej znaną grą tego typu jest ?Duck Hunter? wydany jeszcze na Pegasusa. Na platformę PC dość znanym tytułem jest gra ?Deer Drive?.

REALISTYCZNE SYMULATORY

Gry z tej rodziny w ostatnim czasie rozwijają się coraz prężniej.  Niestety z powodu niewielkiego zainteresowania (% udziały gier łowieckich w rynku gamingowym) nowych gier możemy spodziewać raz w roku bądź rzadziej. Obecnie najlepszymi grami z tej dziedziny są theHunter (jednak niszczą tą grę mikro[makro] płatności) i Cabela?s Big Game Hunter: Pro Hunts (Activison chyba ujrzał potencjał w RS).