O wirtualnym wędkowaniu

Wędkować każdy może wszędzie i o każdej porze. Wystarczy wędka, żyłka, kołowrotek aby złapać kilka płotek?lub wystarczy mysz i klawiatura aby zwiedzić łowiska z całego świata! Wędkowanie tak jak i łowiectwo, towarzyszy ludziom od zarania dziejów. Oczywiście na początku wędkarstwo było bardzo prymitywne i trudne w porównaniu do dzisiejszych technik wędkarstwa.

Symulatory wędkarstwa wyróżnia:

  • Różnorodność łowisk
  • Pory dnia
  • Różnorodność wyposażenia (przynęty, wędki, kołowrotki, etc.)
  • Różnorodność gatunkowa ryb

Najpopularniejsze gry

Wybór najpopularniejszych gier spośród wszystkich dostępnych na rynku jest dość skomplikowany. Niestety od kilku lat nie dostajemy na platformy PC tradycyjnych gier z dawnych lat, przez wypuszczanie naprawdę dobrych tytułów na konsole. Chętnie byśmy zobaczyli odświeżone tytułu takie jak RAPALA czy SEGA, w nowej oprawie i przy ulepszonej pracy silnika. Z wszystkich obecnych tytułów na platformę PC, faworytami są:

RAPALA? PRO FISHING

Rapala? PRO FISHING to symulator wędkarski stworzony dzięki pasji członków firmy Rapala? (producent akcesoriów wędkarskich) oraz studia Activision?. Gra posiada masę przeróżnych opcji, gatunków oraz największą grupę zwolenników na świecie! Ryby na które możemy ?zapolować? to m.in. sumy, okonie, łososie, szczupaki i pstrągi. Co ciekawe, każdy rodzaj pływających trofeów został odwzorowany zgodnie z rzeczywistością pod względem fizycznym i wizualnym.

SEGA BASS FISHING?

Gra ta została wydana w 1997 roku! Czyli ma już 18 lat! Tytuł nadal czasami potrafi zaskoczyć graczy, że pomimo przestarzałego silnika i kanciastej grafiki, SEGA? dołożyła wszelkich starań przy produkcji tej gry dzięki, czemu możemy nadal się cieszyć rozgrywką. Jak wskazuje tytuł, w grze naszym celem sa ?Bassy? czyli okonie. Dostępnych jest kilka trybów gry, turnieje oraz treningi. Do dyspozycji mamy jak na grę z tamtych czasów, przeróżne przynęty i każda jest UNIKALNA!

FISHING PLANET

Fishing Planet jest wyjątkowym i bardzo realistycznym sieciowym, pierwszoosobowym symulatorem wędkarstwa opracowanym przez zapalonych wędkarzy dla wędkarzy, aby przenieść całą przyjemność z wędkowania do wirtualnego świata! Najpopularniejszy symulator od lat.

EURO FISHING

Gra dostarczy Ci masy zabawy oraz adrenaliny, a także przeniesie Cię nad najpiękniejsze i najsławniejsze jeziora Europy. Opanuj w stopniu mistrzowskim swoją wędkę, żyłkę oraz strategię, dopracuj do perfekcji swoją technikę łowienia, aby stać się wędkarzem najwyższej klasy.

Typy symulatorów

ARCADE ? PRZYGODOWE

Gry przygodowe oparte są zazwyczaj na znikomej interakcji gracza z otoczeniem. Rozgrywka w tej rodzinie polega głównie na wygrywaniu turniejów, wykonywaniu określonych misji w celu ukończenia gry. Najbardziej znaną grą Arcade jest ?SEGA Bass Fishing?.

ZRĘCZNOŚCIOWE

Jak wiadomo gry zręcznościowe będą niejednokrotnie testować naszą sprawność, szybkość oraz cierpliwość. Jednak praktycznie wszystkie gry wędkarskie są zręcznościowe, ponieważ wędkarstwo nie jest tak łatwe jak by się wydawało!

REALISTYCZNE SYMULATORY

Gry z tej dziedziny są jeszcze rzadkością. Wpływa na to małe zainteresowanie wirtualnym wędkarstwem, oraz słabe wyniki sprzedaży takich gier. Aktualnie powstaje gra od studia Dovetail Games ? Dovetail Games Fishing, która prawdopodobnie przełamie lody w tej dziedzinie, powalając na kolana grafiką oraz fizyką. Realistyczne symulatory jednak nie posiadają kamery z wabika (przynęty), tak więc widok jest całego gracz z perspektywy 3 osoby.

MMORPG

MMORPG ? ?Massively multiplayer online role-playing game?, czyli rozgrywka wielu graczy w wirtualnym świecie. Najbardziej znanym tytułem, lecz nie zawartym w naszej bazie gier jest tytuł: World Tour Fishing.