Niedawno na naszym fanpage informowaliśmy Was o nowej produkcji  od studia Neopica.

Przez dłuższy czas starałem uzyskać się materiały promocyjne dla partnerów ale przez dwa tygodnie była cisza jak grochem zasiał. Dopiero wczoraj odezwało się studio i przekazało moje informacje dalej…pozostaje czekać. Pomimo tego, można poszperać i zasięgnąć informacji na stronie wydawnictwa, steam czy innych sklepów. Tak, więc przejdźmy do faktów.

Weź udział w polowaniach od prowincji Alberta po Teksas, a także we Francji, Kolorado i Szkocji. Wybierz tryb dla jednego lub wielu graczy, wybierz sprzęt i broń, wśród której znajdziesz modele firm Browning? i Winchester?. Zostań mistrzem w tropieniu 37 realistycznych gatunków zwierząt.

Hunting Simulator to prawdziwy symulator myślistwa, który oferuje setki godzin wciągającej rozgrywki pośród dziczy w trybach dla jednego i wielu graczy, liczne tereny polowań i setki celów do osiągnięcia. Za pomocą silnika Unreal Engine 4 odwzorowano jedne z najsłynniejszych regionów myśliwskich, takich jak góry Kolorado, dębowe lasy Francji i zaśnieżone równiny Alaski. Każdy obszar polowań zamieszkują zwierzęta o wiernie opracowanych modelach, które zachowują się realistycznie dzięki specjalnej SI.

Osiadła zwierzyna drobna z równin, zwierzyna gruba, drapieżniki, ptactwo wodne? Każdy z gatunków występuje wyłącznie w swoim naturalnym środowisku.

Każdy region oparty jest na prawdziwych terenach myśliwskich: wielkie jeziora i kanadyjska tajga prowincji Alberta, kaniony i suche równiny Teksasu, stan Kolorado i jego górskie obszary, tundra i lasy Alaski, szkockie Highlands oraz Alpy i francuskie lasy dębowe.

Wybierz spośród 17 różnych modeli broni (łuków, kusz, a nawet karabinów Browning i Winchester) i niemal 50 akcesoriów, które przydadzą się każdemu nowoczesnemu myśliwemu ? w tym wabików i proszków do ustalania wiatru.

Naucz się podążać za tropem zwierzęcia i używać ambon? oraz dostosuj się do panujących warunków ? pogoda i pora dnia zmieniają się dynamicznie. Każdy obszar polowań oferuje wyjątkowy ekosystem, który trzeba poznać i do którego należy się odpowiednio dostosować.

Poczuj dreszczyk polowania w trybie kampanii, który składa się ze 111 misji o różnych celach. Niektóre scenariusze doprowadzą Cię do wyjątkowych osobników!

Popraw zdolności strzeleckie na strzelnicy lub zapoluj na dowolną zwierzynę w trybie wolnego polowania.

Wyrusz na przygodę z trójką znajomych lub graczy z całego świata w kooperacyjnym trybie online dla wielu graczy. Współpracujcie i wyznaczajcie sobie role, aby podchodzić różne zwierzęta w ich naturalnym środowisku.

Po raz pierwszy w gatunku gier myśliwskich będziesz mieć okazję badać swoje otoczenie za pomocą drona!

Na chwilę obecną otrzymaliśmy kilka filmów oraz szczegółów dotyczących zwierząt. Niestety część z nich jest niepokojąca.

 • brak losowo generowanego poroża,
 • brak różnic wiekowych,
 • skrypty = stałe lokalizacje zwierząt (podobnie jak w Cabela’s Big Game Hunter: Pro Hunts),
 • średnie animacje,
 • przeciętny wygląd zwierząt,
 • sztuczne zachowanie zwierząt,
 • wiele błędów w nazewnictwie (np. Bolt Action Shotgun),

Jednak pomimo wszystko są to informacje i wnioski wyciągnięte na podstawie obecnych materiałów, które mam nadzieję, są diametralnie różne od tych dostępnych w dniu wydania gry.

Oczywiście nie należy stawiać tytułu w ogniu krytyki, na korzyść gry przemawia kilka rzeczy 🙂 Rozgrywka w trybie kampanii będzie podobno posiadać ponad 100 misji, a oprócz tego będziemy mogli je wykonywać w trybie kooperacji z 3 przyjaciółmi. A o to plusy:

 • tryb kooperacji do 4 graczy,
 • dynamiczna pogoda,
 • 37 gatunków zwierzą w wersji podstawowej,
 • 12 map (w tym Francja, Alaska i Kolorado),
 • 3 tryby gry* (swobodne polowanie, kampania, trening strzelecki),
 • znane marki wyposażenia w tym Browning? oraz Winchester?,
 • różnorodny ekwipunek (broń, optyka, wabiki, dron,…),
 • urządzenia użytkowe jak ambony czy zwyżki,
 • prowadzenie obserwacji z drona,
 • setki misji, zadań i innych wyzwań,
 • silnik graficzny Unreal Engine 4 (jeden z lepszych silników, ciekawe czy będą potrafili go w pełni wykorzystać),
 • język polski (mam tutaj straszne obawy),

Trailer

Jeżeli chcielibyśmy odnieść się wyłącznie do powyższego filmu, grę bym ocenił jako nieśmieszny żart. Jednak to wszystko jest podobno nagrane na wcześniejszym etapie produkcji.

Niestety dobrze wiem, jak producenci gier poprawiają zdjęcia na stronach sklepowych czy w materiałach prasowych. Coraz częściej mamy ogromny apetyt na prezentowany materiał, ale w dniu premiery okazuje się, że gra diametralnie różni się od prezentowanych materiałów.

Duże znaczenie będzie miała również cena. Niektóre zagraniczne sklepy posiadają już wystawione w formie pre-orderu grę Hunting Simulator. Cena niestety jest odpychająca, gdyż regularna kwota to 39,99 EURO przy czym zamawiając grę w formie pre-orderu możemy liczyć na kwoty rzędu 25 euro.

Czy to oby nie za dużo?

Nie jestem przekonany do tego tytułu. Jest tyle niewiadomych i jeszcze więcej obaw po nieudanej premierze Call of the Wild.

Jednak wszystkiego dowiemy się już niedługo, miejmy nadzieję, że producent oraz dystrybutor NIE oddadzą w nasze ręce gry pokroju Hunter’s Trophy…


* Coraz częściej pojawiają się sprzeczne informacje na temat gry. Na wielu zagranicznych portalach możemy przeczytać o 4 trybach gry, a nie 3. Dodatkowy tryb ma się nazywać „Waterfowl hunting” czyli polowanie na ptactwo wodne.

** W Niemieckich sklepach wysyłka gry rozpoczyna się 9 czerwca. Pytanie czy jest to błąd opisowy czy też Polska premiera jest opóźniona.

Tytuł: Hunting Simulator
Gatunek: Przygodowe, Symulacje, Sportowe
Producent: Neopica
Wydawca: Bigben Interactive
Data wydania: 9 czerwca 2017 / 30 czerwca 2017**

Wymagania systemowe

MINIMALNE:
System operacyjny: Windows 7 64-bit
Procesor: Intel Core i3-2100, 3.10 GHz | AMD Phenom II X4 940, 3.0 GHz
Pamięć: 2 GB RAM
Karta graficzna: GeForce GTX 460 | Radeon HD 6870, 1 GB VRAM
DirectX: Wersja 11
Sieć: Szerokopasmowe połączenie z internetem
Miejsce na dysku: 17 GB dostępnej przestrzeni

ZALECANE:
System operacyjny: Windows 10 64-bit
Procesor: Intel Core i5-3470, 3.20 GHz | AMD FX-6300, 3.5 GHz
Pamięć: 4 GB RAM
Karta graficzna: GeForce GTX 970 | Radeon RX 470, 4 GB VRAM
DirectX: Wersja 12
Sieć: Szerokopasmowe połączenie z internetem
Miejsce na dysku: 17 GB dostępnej przestrzeni

Gdzie kupić?

Poprzedni artykułtheHunter – Sala Trofeów
Następny artykułAktualizacja Gry – 23 Maja 2017