Witamy w Status Update!
Wczoraj przeszliśmy do nowego systemu obsługi klienta, więc pomyślałem w tym tygodniu, że to dobry pomysł, aby dać wgląd w jaki sposób zarządzamy obsługą klienta.

Przeszłość

Prowadzenie gry tego rozmiaru wiąże się z tym ,że zawsze będą problemy z jej obsługą. Przykłady pytań jakie dostajemy dotyczą rozgrywki i tego jak pewne rzeczy działają, pomocy w instalacji, problemów ze sprzętem, pomysłów i sugestii, spraw związanych z administracją konta, płacenia i operacji, znalezionych błędów i tak dalej.

Bardzo ważne jest dla nas wprowadzenie przejrzystej i w pełni funkcjonalnej obsługi klienta abyście wynosili jak najlepsze wrażenia z gry.

Od około dwóch miesięcy NAOutdoors, który jest znany wielu osobą na forum, będzie zajmował się obsługa klienta.

Stary system Obsługi Klienta

Wcześniej problemy z obsługą klienta zostały wprowadzone poprzez podstawową formę na stronie internetowej lub wysyłanie e-maila do pomocy technicznej. Obie drogi kończyły się w naszej skrzynce odbiorczej gdzie odpowiadaliśmy na wszystkie problemy.
Działało to w miarę sprawnie, ale czasami trudno było śledzić które problemy były nowe , w toku lub rozwiązane. Gdy więcej niż jedna osoba brała udział stało się dodatkowym skomplikowane i trudne do obserwacji patrząc na statystyki i trendy zagadnień. Zarządzanie problemami z skrzynki odbiorczej również ograniczało nam integrację systemu wsparcia przy rozwoju gry, aby informacje o koncie i inne były łatwo dostępne.

Inną wadą starego system, oprócz bezpośredniego e-maila , to wymaganie zalogowania się. Samo to wykluczał zarówno potencjalnych nowych graczy, jak również każdego, kto ma problemy z logowaniem lub kontem.

To wszystko w połączeniu z rozsianymi cennymi informacjami na stronie jak i na wiki ,
sprawiało ,że ciężko było znaleźć pomoc i informacje i to skłoniło nas do myślenia nad tym jak poprawić i ułatwić dostęp, jak również wdrożenie nowego systemu wsparcia.

Nowy system Obsługi Klienta

Nasza nowa platforma obsługi klienta dostępna jest pod tym adresem: support.thehunter.com.
Oferuje zarówno kompleksowe, przejrzystą Bazę Wiedzy która będzie zawierać odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania , jak również znajdziemy tam informacje na temat założenia tematu(biletu,karty) z problemem (również e-mail wysłany do support@thehunter.com automatycznie utworzy kartę w systemie).

Jak to wygląda:

Obrazek

Jest dostępny zarówno z ogólnodostępnej strony internetowej (kiedy nie jesteś zalogowany), jak również, gdy jesteś zalogowany. Korzyści z używania wsparcia podczas gdy jesteśmy zalogowani wynikają z tego ,że twoje konto na theHunter jest automatycznie kojarzone z twoim problemem na stronie wsparcia(obsługi klienta) co sprawia ,że rozwiązywanie problemów jest dużo łatwiejsze.

Jeżeli prośba o wsparcie została złożona lub wysłana przez e-mail , nasze pytanie pojawi się jako bilet w systemie:

Obrazek

Posiadanie biletu automatycznie powiąże go z kontem użytkownika . Identyfikator ?wnioskodawcy? jest automatycznie wypełniany w polu „User Lookup” po prawej stronie.
Klikając na przycisk , informacje o koncie są wyświetlane na temat danego użytkownika:

Obrazek

Dalsze informacje, takie jak historia transakcji polega na tylko jednym kliknięciu, dzięki czemu dużo szybciej i łatwiej możemy ci pomóc.

Mając cały system wsparcia dostępny również poprzez aplikację smartphone , ułatwi odpowiadanie na pytania kiedy jesteśmy w ruchu.

Ogólnie jest to bardziej elastyczna, szybsza i lepsza platforma obsługi klienta i pomocy technicznej.

A tak na marginesie, nasza macierzysta spółka,Avalanche Studios właśnie ogłosiła ,ze otwierają nowe studio w Nowym Jorku! Bardzo ekscytujące!

=======================
Przepraszam za opóźnienie i za „drobne” błędy.

Poprzedni artykułStatus Update – 8 Czerwca 2011
Następny artykułStatus Update – 22 Czerwca 2011