Witam w dzisiejszym Status Update!

Wczoraj wydaliśmy aktualizację zawierającą modyfikację Whitehart Island, a także dokonaliśmy zmiany darmowego terenu, z Whitehart Island na Logger’s Point.

Niestety wprowadzenie aktualizacji serwera wymaganej do powyższych zmian nie poszło gładko i musieliśmy wyłączyć możliwość logowania się, podczas przywracania danych z kopii zapasowej. Przyczyną nie był żąden bug, czy błąd, tylko prosty błąd, który okazał się być łatwy do przeoczenia. Tym, co wynieśliśmy z tego zdarzenia jest fakt, że musimy przyjrzeć się naszemu procesowi dodawania nowych rzeczy, by uniknąć takich sytuacji w przyszłości, a także upewnić się, że w przypadku błędu możemy naprawić wszystko szybciej (coś złego zawsze się wydarzy, prędzej czy później). Z drugiej strony, naprawa była zgrabniejsza w porównaniu do tego, co było możliwe pół roku temu, w związku z usprawnieniamy zrobionymi przez nas w tym obszarze.

Wszystkie stracone zakupy zostały przywrócone. Kupione członkostwa lub em$ dodaliśmy do odpowiednich kont.

theHunter w handlu detalicznym

Coś, w co zawsze wierzyliśmy jest fakt, że podstawowym kanałem dystrybucji i źródłem zainteresowania nowych użytkowników są sklepy. Jestem bardzo zadowolony mogąc ogłosić, że jest to coś czym właśnie się zajmujemy!

Pracujemy z różnymi partnerami (zależnymi od miejsca), by zapewnić obecność na rynku lokalnym, w zakresie marketingu, najlepszej dystrybucji i odpowiedniej oferty dla danego rynku, biorąc pod uwagę wszystko, od zawartości do ceny.  Od wczesnego września theHunter będzie dostępny w sklepach w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Finalizujemy także umowy o partnerstwie w Szwecji, Danii, Norwegii i Finlandii.  Badamy także inne państwa, jak również dyskutujemy z kilkoma potencjalnymi partnerami, ale nic nie możemy jeszcze ogłosić.

Na terytorium niemieckojęzycznym zlokalizujemy grę i zaoferujemy ją przetłumaczoną na język niemiecki, a także z partnerstwem niemieckiego producenta broni. Ogólnie rzecz biorąc jest to bardzo ekscytujące i poskutkuje ogromnym wzrostem ilości nowych członków, co oznacza, że będziemy mogli zrobić jeszcze więcej w kwestii rozprowadzania gry.

Chciałbym także podkreślić (wiem, że to pytanie się pojawi 😉 ), że to co będzie sprzedawane w pudełkach, to specjalny pakiet członkostwa, z ograniczoną liczbą miesięcy, wiele przedmiotów w grze. Instalator będzie na DVD, z załączoną instrukcją, ale oprócz tego będzie to zupełnie ta sama gra, w którą gracie na thehunter.com

Na prawdę chcemy mieć stabilną i doszlifowaną wersję, przeznaczoną do kupna, więc dołożymy wszelkich starań, by uczynić instalację, launcher i proces aktualizacji tak bezawaryjne i prosta, jak tylko to możliwe. Poza tym pracujemy nad umożliwieniem lokalizacji clienta gry, serwera, strony internetowej i launchera.

Łoś, poroże i Kusza

Mamy w produkcji także łosia, system poroża TruRACS (aktualnie tylko dla łosia) i kuszę. Finalna data wydania jest planowana na 27 czerwca. Chcemy „wypuścić” to na długo przed wydaniem sklepowym, byście mogli pograć z tym jakiś czas, umożliwiając nam doszlifowanie i naprawienie potencjalnych kłopotów.

Łoś jest jak na razie gatunkiem, dla którego najtrudniej zrobić system losowego poroża, w związku z jego porożem (łopatacze/badylarze), lecz zaczyna wyglądać to dobrze. Planujemy wypuścić kilka filmików, by pokazać wam sposób, w jaki działa system poroża w kwestiach elastyczności i możliwych wariacji.

Do następnego tygodnia! Darz bór!

Poprzedni artykułStatus Update – 18 Maj 2011
Następny artykułStatus Update – 1 Czerwca 2011

2 KOMENTARZE

  1. 2 dni temu zainstalowałam tę grę. Jest naprawdę super! I teren na którym gram to chyba właśnie ta nowa wyspa Logger’s Point. Trochę żałuję tej zmiany bo gdy przyglądam się Whitehart to jest tam mnóstwo ambon, a tutaj do najbliżej muszę iść bardzo długo. Wszystkich jest chyba 3, ale i tak ze względu na odległość używałam jak narazie tylko jednej. Czy myślicie, że nastąpią jakieś zmiany w kierunku zwiększenia liczby ambon?