Czas na Status Update.

Mały Patch

Dzisiaj [wczoraj] wydaliśmy małą aktualizację i kilka poprawek serwera.

Jako mały bonus, Emil sprawił, że wszystkie przedmioty, które się zużywają, ale których masz nieograniczoną ilość (np. amunicja) są automatycznie uzupełniane. Nigdy więcej wyruszania na łowy z niepełnym pudełkiem amunicji. 😀

Zmieniliśmy także nieco system dystrybucji poroża łosia wśród populacji. Zauważyliśmy, że najwięcej jest wyników ~100 pkt oraz ~145 pkt, a bardzo mało z przedziału 160-180 pkt. Ustawiliśmy teraz dystrybucję w taki sposób, że będzie ona bardziej równomierna, od najmniejszych do najwyższych punktacji (średnia jest nadal taka sama).

W każdym razie, głównym powodem wydania patcha przed wakacjami są lokalizacje.

Lokalizacja

Kiedy mówimy o lokalizacji, mamy na myśli uczynienie gry (i strony internetowej) dostępnej w różnych językach.

Głównym powodem wspierania innych języków jest wcześniej zapowiedziana wersja sklepowa gry. Ogólnie rzecz biorąc będziemy sprzedawać 6-cio miesięczny membership w pudełku w całych Niemczech, Austrii oraz Szwajcarii (będzie więcej krajów, robimy to poprzez współpracę z wydawcami na terenach tych państw).

Wymaganiem, by to zrobić (albo innymi słowy: by było to udane przedsięwzięcie) jest właśnie przetłumaczenie gry na inne języki. Jest to także sposób, by zrobić grę przystępniejszą w danym krajach.

Jutro [dzisiaj] wydamy nowy launcher (automatycznie się zaktualizuje), który będzie wspierał różne języki. Pojawi się nowa opcja w zakładce My Account / Settings gdzie będzie możliwość zmiany języka na angielski, niemiecki i polski.

Jesteśmy ogromnie wdzięczni społeczności za pomoc. MonacoSteve pracował nad niemieckim tłumaczeniem, a team Jimmy’ego1508 nad polską wersją.

Nic nie jest jeszcze ostatecznie skończone, dlatego wydajemy je jako mały, opcjonalny podgląd, by było możliwe poprawienie jakichkolwiek błędów przed wydaniem sklepowym (które będzie miało miejsce we Wrześniu)

.308?

Inną rzeczą którą chciałem wytłumaczyć, by uniknąć zamieszania jest wzmianka o amunicji .308.

Powodem tego jest nowa broń, która będzie ekskluzywnie dostępna dla nabywców niemieckiej wersji sklepowej. Ta ekskluzywność jest ograniczona czasowo (jeszcze nie zdecydowaliśmy jak długo, ale powiedzmy, że 6 miesięcy) więc w swoim czasie ta broń będzie dostępna jak każda inna – dla wszystkich.

Zadbaliśmy o to, aby była ona zrównoważona z obecnymi rodzajami broni. Jest to rzeczywista broń stworzona we współpracy z niemieckim producentem. Jaka broń? Jaki producent? Ogłosimy to później.

Czas Wakacji

Chcę także dać wam znać, że wakacje w Szwecji właśnie się zaczynają. Większość teamu ma będzie miało wolne 2-3 tygodnie od następnego poniedziałku, więc niektóre rzeczy mogą być trochę opóźnione. NAOutdoors będzie miał oko na pomocy, a my oczywiście upewnimy się, że wszystko działa sprawnie.

Darz Bór i do następnego razu!

Poprzedni artykułStatus Update – 30 Czerwca 2011
Następny artykułNie ma Status Update – 13 Lipca 2011

5 KOMENTARZE