Wiem ,że niektórzy z was czekają na dzisiejszy Stan Aktualizacji ? oto i on!

W zeszłym tygodniu mówiliśmy o AI zwierząt.

W tym tygodniu porozmawiamy o innej nowości, która wejdzie wraz z aktualizacją gry w lutym..

Wabiki na niedźwiedzie

Plany z Baribalem obejmowały również wprowadzenie nowych możliwości w polowaniu przy użyciu wabików. Obecny świat gry, zawierający namioty, TS i GB które zawierają podstawową funkcje działania wabików na niedźwiedzie. 

Obrazek

Jak to działa? Kupujemy beczkę* i umieszczamy ją gdzieś na mapie (jak np. w miejscu gdzie są teraz misie). Następnie wypełniacie beczkę słodką kukurydzą**.
Po wypełnieniu beczki przynętą masz gotowy wabik, który będzie atrakcyjny dla niedźwiedzi. Oczywiście niedźwiedzie mogą podejść do wabika nawet, jeżeli nie ma was w pobliżu, i wtedy beczka będzie pusta. Montaż beczki będzie taki sam jak przy stawianiu przenośnej zwyżki(TS). Czyli tak samo jak TS i GB będzie stała w tym samym miejscu po wyjściu i wejściu do gry. 
To znaczy, że jeżeli postawisz beczkę i ją wypełnisz możesz do niej wrócić kilka dni później. Jej skuteczność wzrośnie, ale z drugiej strony będzie mniej przynęty w środku, ponieważ niedźwiedzie będą ją jeść.

Obrazek

Jest więcej informacji o tym, ale jest to tylko zapowiedź. Jestem pewien, że Bjorn nasz projektant gry, odpowiadam na pytania.
Udanego polowania!

=========================
* koszt beczki – 200 EM$
** koszy kukurydzy – 50 EM$

Poprzedni artykułStatus Update – 18 Stycznia 2012
Następny artykułStatus Update – 1 Luty 2012