W związku z licznymi pytaniami i niejasnościami dotyczącymi nowego systemu punktacji chcielibyśmy wyjaśnić kilka kwestii.

Wytłumaczenie Oceny Trofeów

W Call of The Wild system oceny trofeów jest oparty na narządach trofealnych tj.: poroże, rogi, czaszki, kły, etc.

Sposób obliczania Oceny Trofeów jest również bezpośrednio zależny od tego, czy dane zwierzę korzysta z systemu TruRACS czy też nie. 

Zwierzęta z systemem TruRACS

TruRACS to system, który pozwala generować losowe konfiguracje poroża/rogów dla zwierząt. Został wprowadzony do gry w ubiegłym roku (2019) i jest stopniowo wprowadzany dla kolejnych gatunków zwierząt obecnie występujących w grze. 

W przypadku zwierząt korzystających z TruRACS, aby dokonać oceny trofeum, mierzona jest np. długość głównej tyki i liczba odnóg – zupełnie tak jak w rzeczywistości. 

Szczegóły dotyczące obliczania punktacji trofeum zwierząt wykorzystujących system TruRACS, możecie sprawdzić na ekranie potwierdzenia zdobyczy w zakładce ?TruScore?.

theHunter
theHunter

Inne zwierzęta

U zwierząt, które nie korzystają z TruRACS, wszystko odbywa się nieco inaczej, ponieważ system nie może bezpośrednio obliczyć wartości danego trofeum.

W tym przypadku liczba modeli trofeów dla danego gatunku jest ograniczona, a każdy model jest bezpośrednio powiązany z zakresem możliwych Ocen Trofeum. Ocena końcowa jest wybierana z zakresu powiązanego z danym modelem trofeum.

Waga i poziom

Waga nie ma żadnego wpływu na Ocenę Trofeum, z wyjątkiem zwierząt, których waga jest ?narządem trofealnym? jak w przypadku kaczek czy królików. 

Poziom zwierząt również nie ma bezpośredniego wpływu na ocenę trofeum. Zwierzęta z wyższym poziomem zazwyczaj ważą więcej i mają większe trofeum, jednak zawsze w tej zależności występuje element losowości.

Przykładowo – Dzik z poziomem 4, może wystąpić w trzech ocenach: Srebro (niska szansa), Złoto (największa szansa), Diament (niska szansa).

Poprzedni artykułUltimate Fishing Simulator 2 oficjalnie zapowiedziany na PC i konsole
Następny artykułTheHunter: Call of the Wild – Co znaczyły rękawice bokserskie?