Developerzy wychodzą naprzeciw licznym protestom od graczy i środowisk Praw Człowieka. 

Prędzej czy później musiało się tak stać. Wiele osób zauważyło, że w grze theHunter: Classic grają osoby poniżej 18 roku życia, które zbyt mocno biorą na siebie rywalizację, zapominając o symulacyjnym charakterze gier. Co ciekawe, wielu starszych graczy narzekało na złe zachowanie juniorów, którzy wyzywali bądź przeszkadzali w rozgrywce. Expansive World wzięło sprawy w swoje ręce i od tej pory wprowadza weryfikację dowodów osobistych! Według pierwszych przesłanek jakie otrzymujemy od szwedzkiego studia, PEGI przeistacza się na +18, więc dostęp będą miały tylko pełnoletnie osoby.

Jak napisała do nas Alena Rybik, CEO theHunter: Classic, już niedługo podczas rejestracji w specjalnym formularzu będzie trzeba przesłać zdjęcia skan dowodu osobistego, paszportu bądź prawa jazdy. Na podanym obrazie ma być dokładnie widoczna data urodzin gracza, by móc zweryfikować jego wiek.

Przykład poprawnego skanu dowodu osobistego:

Znalezione obrazy dla zapytania Dowód osobisty polska

źródło: obywatel.gov.pl

Jak opowiada nam CEO gry, zespół twórców gry dostawał notoryczne donosy, że młodzi gracze potajemnie podkradali pieniądze z kont i telefonów rodziców, by móc kupić płatne dobra w grze. Cała wina została bezpodstawnie spuszczana na twórców, co jest nie prawdą – stąd tak rygorystyczny system w grze.

Póki co dodawanie dowodów osobistych będzie musem przy rejestracji, ale Rybik potwierdziła, że już niedługo ruszy specjalna platforma do weryfikacji obecnych graczy!

Mamy jednak dobrą wiadomość dla wszystkich małoletnich! Będziecie mogli grać w produkcję Expansive World, jednak przed tym będziecie musieli przesłać na skrzynkę pocztową developerów zgodę na piśmie, podpisaną przez rodziców! Tu również szwedzkie studio już niedługo ma nas poinformować…

… A wszystko to było żartem! Prima Aprilis! 🙂

Poprzedni artykułAktualizacja Gry – 30 Marca 2017
Następny artykułAktualizacja Gry – 12 Kwietnia 2017
Z zawodu dziennikarz sportowy i copywriter. Wielki fan symulatorów łowieckich i wędkarskich.