Poradnik ? Sarna

0
1071

  species_roe_deer_700

Gatunek: Sarna (Roe Deer)
Rodzina: Jeleniowate
Występowanie: Hirschfelden
Punktacja: Parostki
Waga: do 35 kg.

 

 
O?
Jest to ssak z rodziny jeleniowatych zamieszkujący tereny leśne oraz otwarte. Występuje w rudlach (stadach) bądź, jako pojedyncze osobniki. Jej siedliskiem są równinne i górskie rzadkie lasy liściaste i mieszane oraz zarośla. Występuje populacja polna, która przystosowała się do życia na otwartych terenach uprawnych, łąkach. Zwierzęta nie wykazują agresji i nie atakują nas, są natomiast dość płochliwe. Sarna jest zwierzęciem średniej wielkości o smukłym ciele, wysokich nogach (cewkach), sierści (sukni) czerwonobrązowej w lecie, siwobrązowej lub siwożółtej w zimie, z białą lub żółtawą plamą (lustrem) na pośladkach.

Godziny aktywności
Największą aktywność wykazują we wczesnych godzinach rannych, południowych i wieczornych. Można je wtedy spotkać na polach uprawnych i skrajach lasu.

Tropy
Zostawiają jak każde zwierzę dwa rodzaje tropu ? kał i ślad kopytka (no i czasami nadmierne ilości krwi).

 

Trop - Sarna Huntermate - Sarna

Komunikacja ? odgłosy sarny i rogacza
Koza i Rogacz:

Dźwięk ostrzegawczy (Koza i Rogacz):

 

 

 

Mapa ? gdzie je spotkać

sarna_mapa Hirschfelden Animals by HooCairs

Dozwolony kaliber
Możemy użyć dowolnego kalibru i broni cięciwowej(łuki, kusza) w wyjątkiem śrutu (birdshot), który jest przeznaczony na ptactwo.

Jak wabić aby być atrakcyjniejszym od kozy?
Wabiki na sarnę trzeba niestety zakupić bo tych przedmiotów już za darmo nie dostaniemy. Dostępny jest wabik na sarny, który imituje „mikot” oraz uryna w spray. Wabienie nie jest trudne. Wabika używamy 2-3 razy co jakiś czas(czyt. 2-4 minuty w grze) a uryną psikamy raz w jedno miejsce i czekamy ok 15 minut aż zwabione przywędrują zwabione feromonami zwierzęta.

Mikot Sarny Uryna Sarny

BRAK KOMENTARZY