Strona główna theHunter theHunter: Call of the Wild Quady, czyli Call of the Wild idzie w dobrym kierunku!

Quady, czyli Call of the Wild idzie w dobrym kierunku!

0
4254

Po blisko ośmiu latach oczekiwania, w serii theHunter pojawia się pierwszy środek transportu! W Call of the Wild możemy przemieszczać się za pomocą quadów!

Bez wątpienia, ogłoszenie, iż Quady pojawią się w najnowszej produkcji od Expansive World wywołało nie małe zaskoczenie. Odkąd swoją premię miała klasyczna wersja „Huntera”, każdy wyczekiwał jakiegoś środka transportu, quada, samochodu bądź w klasycznym przypadku – konia. Gracze dopiero w Call of the Wild doczekali się czterokołowca, od 15 czerwca w ramach płatnego DLC (3,99 euro) można nabyć ATV 4×4 Saber. Co ciekawe, pojazd ma się od razu, nie trzeba zakupywać go za walutę dostępną w grze! Pierwsze wrażenia… zaskakująco dobre!

Baliśmy się o optymalizację podczas jazdy, szczególnie w gęstych partiach lasu. Tutaj byliśmy niesamowicie zaskoczeni, gdyż jazda między drzewami nie powodowała spadku klatek, gra była cały czas płynna. Jazda samym quadem bardzo przyjemna, bardzo łatwo wpaść w „drift”, zaś prędkość maksymalną, jaką możemy osiągnąć, to 60 km/h z niewielkim naddatkiem. Pojazdem możemy kierować z kamery pierwszoosobowej oraz z trzeciej osoby.

Podczas jazdy nie możemy uderzyć w biegającą zwierzynę. W serii Hunting Unlimited, kontakt ze zwierzyną podczas jazdy środkiem transportu oznaczał śmierć, tutaj jedynie odbijamy się od biegnącego dzika, nie powodując żadnych szkód.

Quad ma swoją wytrzymałość, która jest pokazana na HUD-zie. Stan uszkodzenia rośnie wraz z uderzaniem w przeszkody (kamienie, drzewa, budynki). Kiedy nasz pojazd uzyska status awarii, stai w płomieniach, a my nie możemy ponownie go używać do końca sesji.

Niestety, jak to w zwyczaju, jest kilka drobnych bugów i niedociągnięć. Podczas jazdy w lesie często psuje się dźwięk silnika (słyszymy dziwny przester), czasami wcale go nie słychać. Podczas uderzenia w kamień, koło na sekundę wylatuje z ramy ku górze. Mimo to, można bez problemów przemierzać rozległe tereny obu map.

Reasumując, bardzo pozytywnie oceniamy najnowsze DLC do Call of the Wild. Środek transportu znacznie zmienia rozgrywkę, teraz w łatwy i szybki sposób możemy poruszać się po mapie. Gra idzie w dobrym kierunku!

DLC MOŻECIE KUPIĆ >TUTAJ<

BRAK KOMENTARZY