Jutrzejszy czwartek jest wielkim dniem, w którym wszystko będzie się działo!

Nie tylko wydamy Dużą Aktualizację zawierającą nowy rezerwat Hirschfelden zawierający Dzika i Sarne, ale dokonamy również przejścia na zupełnie nowe centrum danych dla serwerów.

Ogólnikowo tak to będzie mniej więcej wyglądać?

W godzinach porannych (CET) wyłączymy możliwość logowania na thehunter.com, ale damy graczom ok. 30-45 minut na zakończenie ich polowań. Wtedy całkowicie wyłączymy serwery gry, aby upewnić się, że nie ma więcej nowych danych.

Obecnie większość najważniejszych danych przenieśliśmy już do nowego centrum danych, więc pozostało nam tylko przenieść nowe dane polowań, aby uniknąć pomyłek i utraty danych. Po przeniesieniu danych wykonamy synchronizacje nowych danych z obecnymi.  Aby uniknąć nieporozumień, zaznaczam, że nie robimy żadnego transferu fizycznego sprzętu, wszystko jest już gotowe w nowym centrum danych i czeka tylko na wgranie nowych danych.

Wykonując transfer danych z centrum danych w Irlandii do Szwecji wykonamy zmianę adresów DNS theHunter.com dla nowych serwerów. Kiedy zakończymy transfer danych, ponownie przywrócimy możliwość zalogowania się do nowego serwera z już zaktualizowanymi danymi.

Chociaż przetestowaliśmy nowe serwery i wykonaliśmy „testowe transfery” wiemy, że wszystko może potrwać dłużej niż oczekujemy. Spodziewamy się, że transfer i aktualizacja danych trwa kilka godzin, lecz w gorszym wypadku może to zająć więcej czasu i mogą wystąpić problemy, z którym będziemy musieli sobie poradzić.  Ponadto, jak długo potrwa zmiana adresu DNS może zależeć od lokalnego dostawcy Internetu, ale w większości przypadków zajmuje to nie więcej niż godzine.

Będziemy was informować na bieżąco o przebiegu pracy na naszym koncie twitter.

 

Na koniec, pozwoliliśmy naszemu staremu użytkownikowi ronMctube zapolować na naszym serwerze testowym w celu nagrania poniższego filmu?

Poprzedni artykułStatus Update – 4 Kwietnia 2012
Następny artykułAktualizacja Gry – 12 Kwietnia 2012