Witam w dzisiejszym Status Update!

Dziś chciałbym podzielić się z Wami szczegółami o nadchodzącej funkcji, której doświadczeni gracze mogą nie potrzebować, mimo to wierzymy, że jest ona ważnym krokiem w kierunku większego sukcesu gry.

Niezliczoną ilość razy widzieiśmy na forum posty nowych graczy, którzy po odpaleniu gry i nie zauważeniu żadnej zwierzyny stwierdzali, że gra jest nudna. Jest to dla gry zgubienne w skutkach – tracimy potencjalnych graczy.

Szczególnie dla kogoś nie obeznanym z prawdziwym polowaniem uczenie się może być małym „bagnem” i aby to wyrównać wprowadzamy samouczki

Samouczki

Dodaliśmy zakładkę „Tutorials” na stronie „Go hunting”. Z tego panelu gracz może wybrać dowolny samouczek i zacząć grę w specjalnym trybie samouczków (gdzie statystyki i punktacje nie są liczone)

Obrazek

Na początku zaczniemy z dwoma podstawowymi samouczkami nauczającymi sterowania i podstaw tropienia, dostrzegania i pozyskiwania twojej zwierzyny.

Obrazek

Podczas tutorialu gracz jest prowadzony przez szereg kroków. Może to pomóc zapoznać się ze sterowaniem i nauczeniem się, jak skutecznie polować. Spacjalne znaczniki wizualizowane jako unoszące się strzałki prowadzą gracza do miejsca następnego celu w samouczku Na poniższym obrazku gracz powinien wspiąć się na ambonę.

Obrazek

Zwierzyna w samouczku może być przywołana na zawołanie, a jej zachowanie kontrolowane. Możemy nawet dołączyć strzałkę do poruszającej się zwierzyny. Poniższy obrazek przedstawia pojęcie wstrzymania oddechu by ustabilizować celownik. W razie spudłowania i wystraszenia mulaka, kolejny wkrótce przybędzie na łąkę, by dać graczowi kolejną szanse na ukończenie samouczka.

Obrazek

Widzimy ogromny potencjał w samouczkach, jak treningi w używaniu tree standa w połączeniu z wabikami zapachowymi i dźwiękowymi albo polowaniu na bażanty używając wabika. W dodatku system, który umożliwia dodanie samouczków jest oparciem dla wcześniej wspomnianego trybu scenariuszy.

Robimy ostateczne testy tutoriali i planujemy wprowadzić je w poniedziałek.

Kiedy zacząłeś grać w naszą grę, co sprawiało ci trudności? O czym chciałbyś zobaczyć samouczek? Jeśli jesteś nowy, co Cię zniechęca, a czego Ci brakuje?

Wiki

Wiki jest świetnym źródłem wszelkich informacji o theHunter, od ogólników do rozwiązań niektórych problemów. Dodawanie zawartości i aktualizowanie jej to wysiłek zarówno nasz jak i członków naszej społeczności.

Mamy niemiecką i portugalską wiki, a teraz dobrze znany użytkownik Cireme tworzy werjsę francuską. Nie krępujcie się mu pomóc (wyślijcie mu PW) albo zacznijcie tworzyć ją sami* w jakimkolwiek języku. Główną cechą wiki jest to, że każdy może wnieść do niej swój wkład.

Poprzedni artykułStatus Update – 2 Luty 2011
Następny artykułStatus Update – 23 luty 2011