species_mule_deer_700

Gatunek: Mulak (Mule Deer)
Rodzina: Jeleniowate
Występowanie: Logger’s Point, Timbergold Trails
Punktacja: Poroże
Waga: Samce(68?142 kg), Samice(51?80 kg) 

O?

Jest to ssak z rodziny jeleniowatych zamieszkujący tereny leśne oraz otwarte. Występuje w stadach bądź, jako pojedyncze osobniki. Początkowo występował na mapie, Whiteheart Island, lecz Doc postanowił zrobić sobie małą hodowlę na Logger`s Point, z której mu pewnej burzliwej nocy uciekły. W związku z dużym przyrostem naturalnym, populacja na Whiteheart została przesiedlona. Zwierzęta nie wykazują agresji i nie atakują nas, są natomiast dość płochliwe. Ubarwienie szaty jest w kolorze szarym. 

Godziny aktywności

To zależy jak jeleniowi leży?zazwyczaj w godzinach porannych udają się na skraj lasu. Po południu (tak, pomiędzy 9-13) szukają wody albo cienia, natomiast od 13 do 17 wychodzą na łąki. Wczesnym wieczorem wracają do lasu, myśląc, że wam uciekły, ale przecież wy już na zwyżce się czaicie! 

Tropy

Zostawiają jak każde zwierzę dwa rodzaje tropu ? kał i ślad kopytka (no i czasami nadmierne ilości krwi).

Mapa ? gdzie je spotkać


  

Narządy – gdzie strzelać?

Jak wabić?

Tanie to nie jest….musicie posiadać jeden z wabików. Oczywiście tzw. „beczek” posiadacie od początku ale bardziej przypomina on starą  licówkę niż tęgą, młodą, apetyczną łańkę. Tak więc macie inne dwa wyjścia: kupić wabik „chrząkacz” albo uryne na Mulaki. Wabienie nie jest trudne. Wabika używamy 2-3 razy co jakiś czas(czyt. 2-4 minuty w grze) a uryną psikamy raz w jedno miejsce i czekamy z 15 minut aż przyjdą naiwne Mulaki! 

 

Poprzedni artykułKonkurs I – Największy Mulak (27.02)
Następny artykułStatus Update – 27 lutego 2013

17 KOMENTARZE