theHunter usuwa 6 i 12-miesięczne członkostwa

Opierając się na treści oświadczenia, możemy domniemać, że gra może zostać pozbawiona całkowicie kont premium (membership) i wszystkie dodatki wynikającego z jego posiadania będą dostępne za darmo.

0
2429

Kilka dni temu Expansive Worlds oświadczyło, że z oferty theHunter: Classic zostały usunięte 6 i 12-miesięczne członkostwa.

Decyzja jest bezpośrednio powiązania z przyszłością gry i najwidoczniej czekają nas spore zmiany. Jak podkreśla Commmunity Manager, TreeKiwi:

?Głównym powodem, dla którego to robimy, jest zapewnienie długiej żywotności i dostępności tej niesamowitej gry! Nic jeszcze nie zostało postanowione, ponieważ mamy bardzo dużo danych graczy do przeanalizowania i chcemy mieć pewność, że nie podejmujemy żadnych pochopnych decyzji. Jednak chcielibyśmy wprowadzić wszystkie zmiany jeszcze przed latem*?

?W związku z tym, że kilka rzeczy zmieni się na pewno, od dzisiaj 6 i 12-miesięczne członkostwo nie będzie już dostępne w sklepie. Jest to tylko środek ostrożności, aby zatrzymać potencjalnych graczy przed kupnem, którego forma monetyzacji może się zmienić w niedalekiej przyszłości i uważamy, że to uczciwa decyzja, abyście to Wy decydowali jak chcecie wydać pieniądze po tym, jak przedstawimy nowe model biznesowy gry?

Opierając się na treści oświadczenia, możemy domniemać, że gra może zostać pozbawiona całkowicie kont premium (membership) i wszystkie dodatki wynikającego z jego posiadania będą dostępne za darmo.

Jednak dlaczego tak się dzieje? Czy ma na to wpływ spadająca popularność theHunter: Classic, stagnacja rozwoju (ostatnia mapa, wydana w 14.12.2017) i coraz mniejszy przychód z jej monetyzacji? Prawdopodobnie tak. Dlatego, zamiast zamykać produkt, usuwa się najmniej popularne w ostatnich miesiącach produkty ? członkostwa (ostatnia wersja pudełkowa ? 2016 r.), a wprowadza się całkowite mikropłatności opierające się bezpośrednio na wirtualnej walucie gry ? EM$. Dlatego, do momentu wprowadzenia nowego modelu biznesowego będzie dostępne 3-miesięczne konto premium, które niedługo będzie mogło być zakupione przy pomocy EM$.

A co z graczami, którzy mają konto premium ważne ponad rok lub dłużej? Prawdopodobnie każdy z takich graczy otrzyma rekompensatę w postaci EM$, aby mógł dalej cieszyć się grą.

Czy to oznacza, że theHunter kończy swój cykl deweloperski? Niekoniecznie, jednak może to oznaczać koniec dużych aktualizacji w postaci nowych map czy kolejnych gatunków zwierząt i skupienie się wyłącznie na wydawaniu nowych przedmiotów, naprawie błędów i wprowadzeniu odpowiedniego balansu gry, na który wskazuje aktualnie odbywający się konkurs ?Doc Themed Wolf Event?.

Nie jest to jednak pewnie, gdyż zmiana modelu biznesowego może dać drugie życie grze, gdy narzekający gracze na formę Pay-2-Play (płać, aby grać) będą mieli większe możliwości na darmowym koncie ?gościa?. Wszystko jednak zależy od tego, jak duże będą zmiany i jak bardzo będą przyjazne dla graczy, na to musimy jednak poczekać jeszcze kilka miesięcy.

Jak podkreślił Community Manager, TreeKiwi:

?Zmiany były planowane już od dłuższego czasu i zostaną na pewno wprowadzone?

?(?)EM$ pozostaną główną walutą w grze, bez względu na kierunek zmian.?

Czy będzie warto czekać? Odpowiedź na to pytanie poznamy w najbliższych tygodniach.

ŹRÓDŁOtheHunter.com
Poprzedni artykułFishing Sim World – Wędkarstwo w Amerykańskim stylu?
Następny artykułtheHunter: Classic przechodzi na model Free-To-Play