Nastała kolejna środa i nareszcie naszedł czas na status update. W Sztokholmie jest coraz cieplej tak, więc wydaję się, że koniec zimy już niedługo. Mieliśmy śnieg od listopada tak, więc myślimy, że zasługujemy na trochę ciepła.

Planujemy wydać jutro nowy konkurs i liczymy, że wam się spodoba. To będzie tydzień pełen zawodów i wydarzeń, więc upewnijcie się, że sprawdzaliście je każdego dnia żeby niczego nie przegapić w trakcie zabawy!

Dostaliśmy wiele świetnych sugestii dotyczących nazwy nowego rezerwatu od was, naszej ukochanej społeczności. Spędziliśmy wiele czasu przeglądając wasze sugestie. Niektóre były dobre, inne dziwne a część z nich doprowadziła nas do śmiechu. W końcu, po trudnych rozmowach, zdecydowaliśmy się na nazwę Hemmeldal. Chcemy podziękować BioTek, który zaproponował nazwę Hemmeldalen. Uważamy, że nazwa Hemmeldal odzwierciedla ducha rezerwatu i ma odpowiednie Skandynawskie brzmienie.

Dostaliśmy pełno pytań dotyczących nowego gatunku zarówno na forum jak i na facebooku. Początkowo chcieliśmy utrzymać to w tajemnicy do czasu wydania rezerwatu, ponieważ niektórzy z was są niespokojni, oto jest: *bębny* Przywitajcie naszego nowego ?małego? przyjaciela, Niedźwiedzia Brunatnego!

Niedźwiedź Brunatny!

Niedźwiedź Brunatny!

Niedźwiedź Brunatny!

Oprócz brązowego koloru, który jest główną różnicą pomiędzy nim a jego kuzynem z Redfeather Falls, Baribalem, jest rozmiar. Różnica w rozmiarze nie tylko powoduje, że bestia jest cięższa do położenia, ale również sprawia, że jest bardziej agresywna, co podczas zagrożenia częściej objawia się atakiem niż ucieczką.

To w połączeniu z obecnie znaną z okrucieństwa klępy(samicy łosia) sprawia, że apteczka powinna być podstawowym wyposażeniem podczas polowań w tym rezerwacie?

* większość niedźwiedzi brunatnych nie jest aktywnymi drapieżnikami, w rzeczywistości tylko 10% pokarmu europejskiego niedźwiedzia brunatnego stanowi mięso. Co nie oznacza, że nie rozszarpią Cię, jeżeli zaskoczysz je lub zaprowadzisz w ślepy zaułek.

Poprzedni artykułKonkurs II ? Największy Rogacz (5-6.03)
Następny artykułGame Update ? 7 Marca 2013